Stowarzyszenie Konstruktywny Sosnowiec

Kim jesteśmy?

Jesteśmy grupą ludzi, zmęczonych marazmem polskiej sceny politycznej oraz brakiem aktywności społecznej mieszkańców naszego Kraju.

Nasze stowarzyszenie skupia osoby ceniące wolność oraz indywidualizm. Skupiamy wśród nas specjalistów ekonomicznych, prawnych, kulturowych i technologicznych, robotników, naukowców, studentów i przedsiębiorców. Zwykłych szarych ludzi, którzy chcą dać alternatywę mieszkańcom Sosnowca i Zagłębia Dąbrowskiego. Są wśród nas osoby z długim stażem rodzinnym, osoby zakładające rodzinę oraz osoby dopiero wkraczające w prawdziwe życie. Nie zamykamy się w sztywnych ramach, jesteśmy otwarcie na wszystkich, który chcą aktywnie działać. Głęboko wierzymy, iż każdy człowiek ma niezbywalne prawo do swojego życia, prawo by przeżyć je na swój własny sposób, bez poprawności politycznej, zgodnie z własnymi poglądami, póki nie ograniczamy wolności innym.

 

Co chcemy zrobić?

Zamierzamy tworzyć w naszym mieście społeczeństwo świadome własnej tożsamości i historii. Pragniemy uwolnić energię drzemiącą w każdym obywatelu tego miasta. Energię tłumioną przez obecną władzę, która nie liczy się z jednostką jako podstawowym elementem społeczeństwa.

Dlatego będziemy edukować mieszkańców w zakresie historii i kultury Zagłębia Dąbrowskiego. Chcemy wspierać sztukę, muzykę i różne inicjatywy społeczne w naszym mieście. Chcemy szerzyć wartości wolnorynkowe, propagować indywidualizm i racjonalizm. Chcemy walczyć o dobro naszego miasta, w tym celu jesteśmy obecni na sesjach Rady Miasta, patrzymy na ręce radnym, wytykamy im ich wyborcze obietnice, składamy wnioski, projekty uchwał. Będziemy obserwować bacznie co należy zmienić w naszym mieście, by żyło nam się lepiej, a następnie będziemy walczyć, by zostało to wprowadzone w życie.

Będziemy Waszym głosem, drodzy mieszkańcy, Waszą pięścią uderzającą w stół i Waszymi ustami wypowiadającymi słowa „Dość!”. Im więcej z Was dołączy do nas, tym więcej będziemy mogli zrobić!

Wstąp do naszego Stowarzyszenia, Konstruktywny Sosnowiec, to nic nie kosztuje, jedyne co musisz ze sobą przynieść to dobre chęci i odrobinę zapału do działania.

Czekamy właśnie na Ciebie!